Dvaro rūmai

 
 

Dvaro rūmų ambicijos

 
Bundančio Čiobiškio dvaro šūkis – “Mūsų namai – Jūsų paveldas”

Mūsų dėmesio centre – puoselėti išlikusį kultūros paveldą bei kurti tvarią gyvenimo būdo erdvę sau ir visiems.

Būti atviru, priimančiu ir lankomu kultūriniu objektu – mūsų ambicija.
Siekiame supažindinti su Čiobiškio apylinkėmis ir jų grožiu, su Lietuvos istorija ir Čiobiškio, kadaise turėjusio Magdeburgo miesto teises, svarba joje.
Greta to, mūsų siekiai ir perspektyvos yra dar platesni. Čiobiškio dvaro vizija – visapusiško sveikatingumo ir produktyvaus poilsio ar darbo erdvė, praturtinta lankytinomis vietomis bei kultūrinėmis ir edukacinėmis veiklomis.

dosjė

 

Architektūrinis klasicizmo paminklas XVIa. pr. – iki šios dienos

Rūmai ir kolonos
Čiobiškio dvaro rūmai – tai apie 500 metų gyvuojantis kultūros paveldo objektas. Statytas 1815-1826 m. mūrinis, klasicistinis, kaip manoma  Lauryno S. Gucevičiaus statinys, su dvivėriais langais ir durimis, ornamentais, kolonomis bei portiku.

Tačiau dvaro unikalumas pasižymi iš pirmo žvilgsnio nepastebimomis detalėmis. Pavyzdžiui, atvykę į dvarą atkreipkite dėmesį į skirtingas fasado kolonas – kvadratines išorėje ir ovalias centre. Taip pat stebėkite rūmų sienas, nes jose galima atrasti įvairių išlikusių ornamentų intarpų ar net 20 sluoksnių dažų.

Šiandien bundantis dvaras siūlo savo menę Jūsų šventėms, konferencijoms, seminarams ar mokymams. Ateityje dvaro rūmai pasiūlys, žinoma, kultūrinio paveldo muziejų bei daugiau erdvės Jūsų nepamirštamoms progoms.

Paveldėta gėlė - irisas
Dvaro rūmų balkono turėklai puošti iriso gėlės ornamentais (liet. vilkdalgis).
Tai yra paveldėta dvaro gėlė, kurios išraiškos elementai aptinkami įvairiose dvaro vietose. Dvaro rūmų špižiniai balkono “irisų“ turėklai – tai vienas unikaliųjų dvaro fasado elementų. Nepaprasta ir tai, kad turėklą sudarančių irisų kontūrai yra lygiagrečiai atkartoti ant dvaro rūmų kambario sienų.

Ypatingai kviečiame apsilankyti bundančio dvaro teritorijoje pavasarį – gegužės mėnesį, kuomet dvarą puošia pražydę irisai. Pastariesiems sieksime skirti ypatingą dėmesį, pasirūpinti jų oranžerijomis ir gausa visoje dvaro teritorijoje. Tikime, kad irisų žydėjimas gali būti mūsų kasmetinė šventė!

Senieji rūmų laiptai ir medžių alėja
Senieji dvaro laiptai kadaise buvo centrinis įėjimas nuo upės pusės į dvaro rūmus. Nenuostabu, kad tam buvo specialiai formuotas medžių alėjos peizažas.
Įeidami pro dvivėrius vartelius, savo užnugaryje palikdami Musės bei Neries santaką, keliaujate pro simetrišką bei išlaikytą, laiko nepaveiktą senų medžių alėją… Priekyje regėdami išsaugotus,  paveldui priskirtus senuosius dvaro rūmų laiptus bei terasą. Pastaroji, dvaro gyvavimo laikotarpiu buvo pakeista bei įstiklinta, tačiau budindami dvarą žadame atskleisti ir jos tikrąjį grožį.
 

Dvaro rūmų rezervacijai bei klausimams:

 
Seminarai / Konferencijos
Šiuo metu Čiobiškio dvaras gali pasiūlyti erdves bei visas reikalingas priemones įvairaus pobūdžio seminarams bei konferencijoms.

Jei ieškote autentiškos ar kitokios erdvės savo išvažiuojamajam renginiui – galite rinktis net iš 5 erdvių dvaro teritorijoje.

  • Čiobiškio dvaro rūmų menė – autentiška, prabangi centrinių rūmų menė, talpinanti iki 50asm.
  • Čiobiškio dvaro terasa – romantiška, jauki, vaizdą į upių santaką atverianti erdvė gamtos apsuptyje, talpinanti iki 50asm.
  • Čiobiškio dvaro ledainė – unikali, nedidelė erdvė, puikiai tinkanti kvapų, arbatos gėrimo, relaksacijos ar kt. ritualams bei neilgiems seminarams, talpinanti iki 25asm.
  • Čiobiškio dvaro oficina – išskirtinai kitokia erdvė Jūsų renginiams, kadaise virusi sporto sale, galinti pasiūlyti sceną bei talpinanti iki 90asm.
  • Čiobiškio dvaro pieva – atviri gamtos plotai Jūsų renginiams, kur galite rengti aktyvias estafetes, koncertus, palapinių miestelius ar įgyvendinti kitas Jūsų renginių idėjas.
Nepamirštamos progos
Čiobiškio dvaras – atviras Jūsų nepamirštamoms progoms, kartu su partneriais ar Jūsų pasirinktais tiekėjais pasirūpinsiantis autentiška ir neįkainojama švente be rūpesčių!

Įkurtas patogioje centrinėje Lietuvos dalyje, Neries bei Musės upių santakos slėnyje, apsuptas senų miškų Čiobiškio dvaras gali pasiūlyti ne tik šventę, bet ir ceremoniją. Iš dvaro pievos regima, vos už kelių minučių kelio pėsčioimis, Lauryno S. Gucevičiaus bažnyčia – puiki vieta šventei be rūpesčių.

Bundantis dvaras, gamtos apsuptis, kultūros paveldas ir autentika Jūsų nepamirštamoms progoms.

Kultūriniai, edukaciniai renginiai
Puoselėti kultūrą bei edukaciją yra vienas iš Čiobiškio davro siekių.

Esame atviri įvairaus pobūdžio kultūriniams renginiams – dailės, teatro ar kt. stovykloms vainikuojamoms uždaromuoju renginiu, taip pat kelių dienų ar dienos trukmės dirbtuvėms bei seminarams.

Galime pasiūlyti visas dvaro erdves atskiroms dirbtuvėms įkurdinti ar veikloms vykdyti, taip pat apgyvendinimo paslaugas.

Privatūs renginiai
Čiobiškio dvaras atviras Jūsų idėjoms, todėl savo erdves galime pasiūlyti įvairaus pobūdžio renginiams. Nuo privačių Gongo terapijų ar nekomercinių dailininkų plenerų iki masinių “Trenkturo” žygių, orientacinių varžybų ar filmų bei serialų filmavimo.

Turite idėjų, bet nežinote kaip jas įgyvendinti? Kriepkitės į Čiobiškio dvaro svajonių komandą ir kartu sukursime tikrą reginį.

Renginiams galime pasiūlyti 5 Čiobiškio dvare esančias erdves ir papildomas daiktų saugojimo paslaugas.

Dvaro ekskursijos
Čiobiškio dvare organizuojamos ekskursijos, kurias galite užsakyti tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis.

Siūlomos ekskursijos:

  • Čiobiškio dvaro ekskursija – pasivaikščiojimas po Čiobiškio dvaro teritoriją ir jo statinius, pažintis su kultūros paveldo objektais, dvaro istorija bei atradimais. Ekskursiją vedą gidas arba dvaro savininkė, tad įspūdžiai garantuoti. Ekskursijos trukmė ~1val.
  • Čiobiškio apylinkių ekskursija – žygis po Čiobiškio dvaro apylinkes, pažintis su Čiobiškio lankytinais objektais, Magdeburgo teises turėjusio kaimelio istorija. Ekskursiją vedą gidas arba dvaro savininkė. Ekskursijos trukmė ~4val., reikalinga patogi apranga bei avalynė, vanduo.

Jus gali dominti

7320

visos galerijos

6869

apgyvendinimo galerija

6875

renginiu pavyzdžiai

6886

inventoriaus galerija

 
7229

oficina

7230

karietinė

7231

ledainė