Dvaro rūmai
Štai keletas jo individualių architektūrinių detalių – vakarų ir rytų fasadų dorėninio orderio plokštieji portikai sudaryti iš 2 puskolonių ir kampinių piliastrų su plačiais antablementais, užbaigtais trikampiais frontonais; vakarų ir šiaurės fasadų I a. nišose yra iliuziškai tapyti langai; pietų ir šiaurės fasadų trikampiai frontonai užbaigti profiliuotais karnizais su modiljonais.
Rūmai yra pagrindinis dvaro pastatas. Tai gyvenamas namas, kuriame apsistodavo dvaro šeimininkai. Šiuose rūmuose, nepaisant šimtmečius praūžusių permainų, yra gerai išlikusi klasicizmo stiliui būdinga patalpų struktūra. Na, o sienos pačios kalba apie save – nuo to laiko, kai Čiobiškio bažnyčios ir dvaro rūmų sienas 19 amžiuje tapė tas pats dažytojas iki šių dienų, kai jas atidengėme paveldo tyrėjams ir mūsų pasigėrėjimui.
Rūmų rytinio fasado, žvelgiančio Neries ir Musės santaką, balkonas papuoštas ažūrine lieto metalo tvorele. Iš pirmo žvilgsnio gali ir neatpažinsite, bet įsižiūrėjus pamatysit, kad balkono tvorelė išpuošta Iriso gėlės ornamentais (liet. vilkdalgis). Tai vienas unikaliųjų rūmų fasado elementų, kurio išraiškos elementai aptinkami įvairiose dvaro vietose.
Nepaprasta ir tai, kad turėklą sudarančių irisų kontūrai yra lygiagrečiai atkartoti ant dvaro rūmų kambario sienų.
Ypatingai kviečiame apsilankyti bundančio dvaro teritorijoje pavasarį – gegužės mėnesį, kuomet dvarą puošia pražydę irisai. Pastariesiems sieksime skirti ypatingą dėmesį, pasirūpinti jų oranžerijomis ir gausa visoje dvaro teritorijoje. Tikime, kad irisų žydėjimas taps kasmetine dvaro švente!
Kiti pastatai: Ratinė | Oficina | Ledainė | Namai SOFIJA | Kraštovaizdis