Apie dvarą

Čiobiškio dvaras – vienas išskirtiniausių klasicizmui priklausančių dvarų, kurio unikalumas slypi dvaro lokacijoje, istorijoje, trapume ir didelėse ambicijose.

Čiobiškio vardas pirmą kartą paminėtas 1529 m. ir priklausė garsiajai Radvilų dinastijai. Iki šių dienų išlikęs klasicizmo stiliaus dvaras susiformavo XVIII a. pabaigoje – XIX a. pradžioje. Manoma, kad Čiobiškio rūmų autorius – lietuvių klasicizmo pradininkas Laurynas Stuoka Gucevičius. Įkurtas Neries bei Musės upių santakoje, Čiobiškio dvaras yra centrinėje Lietuvos dalyje, apsuptas miško slėnių bei natūralios gamtos. Tai unikali Lietuvos vieta, netoli istorinių Lietuvos sostinių – Kernavės, Trakų, Kauno bei Vilniaus.

Norinčius pažinti Čiobiškio krašto bei dvaro istoriją – kviečiame apsilankyti dvare – mūsų personalas, visada pasiruošęs papasakoti Jums visą Čiobiškį vainikuojančią didybę. O jei nekantraujate, galite apsilankyti skiltyje Istorija.

Ne paslaptis ir tai, kad kiekvienas Jūsų apsilankymas Čiobiškio dvare skirsis. Tai galime garantuoti dėl dviejų priežasčių:

  • Dvaras bunda – bene 100 metų laukęs naujų savo šeimininkų dvaras buvo veikiamas stichijų, gyvavimo ir paskirties permainų, kol galiausiai, šiandien, mes jį nuolat keičiame, budiname ir ryžtingai keliame klestėjimo link. Siekiame, jog dvaro istorija būtų regima, primintų mums viską, ką patyrė dvaras, o tuo pačiu kuriame jaukią prabangą, tokią, kokią regėjo kadaise ten gyvenę kunigaikščiai bei dvarininkai.
 
  • Metų laikai – ypatingai keičiantys Čiobiškio peizažą. Nauji atradimai ir žavesys nepalieka abejingų.
Žiema

Čiobiškio dvaro unikalumas žiemą – tai beveik 6 hektarai pusnų ir užšalusi upių santaka.

Šį sezoną, dvaras dar nebus šildomas pilnu pajėgumu, tačiau pasivaikščioti su kava, pasidžiaugti skaisčiu dangumi, Kalėdomis alsuojančiomis pusnimis, tarp medžių žėrinčia saule – visada kviečiame. Na o prasidėjus atlydžiui – kviečiame pasigrožėti varveklių sienomis ir svarbiausia, upių ledų sangrūdomis!

Kiekviena žiema grasinasi pasikėsinti į Čiobiškio paplūdimį ir santakos poilsiavietę – dviejų upių sankirtoje tikrai galite išvysti įdomių gamtos žaismų ir skulptūrų iš susitvenkusio ledo luitų.

Tikime, kad ateinantys metai atneš ir labai smagių, žiemos pramogų, renginių bei atrakcijų!

Pavasaris

Čiobiškio dvaro simbolis – Irisas. Tad kada dar, jei ne pavasarį jam puošti dvaro prieigas, sodus bei pievas?

Pavasaris – vienas gražiausių metų laikų, kuomet bunda gamta, augmenija ir pievos tampa skaisčiai žalios. Ne išimtis ir bundantis Čiobiškio dvaras, kurio didieji pievų plotai, atsisveikindami su šalnomis kerinčiai žaliuoja. Dvaro teritorijoje gausu ne tik vešliųjų vejų, tačiau ir medžių bei žiedų, kuriems pražydus ir saulei pašvietus dvaras bene paskęsta žiedų ir žalumos debesyse.

Tuo tarpu ypatingai kviečiame gegužės mėnesį, kuomet dvarą papuošia pražydę Irisai. Pastariesiems sieksime skirti ypatingą dėmesį, pasirūpinti jų oranžerijomis ir gausa visoje dvaro teritorijoje.

Irisas – iš graikų kilmės kilęs pavadinimas, reiškiantis vaivorykštę ir iš ties, tai įspūdingos gėlės, turinčios net 260-300 rūšių bei porūšių.

Tikime, kad Irisų žydėjimas gali būti mūsų šventė!

Vasara

Vasara, žinoma, vienas mėgstamiausių metų laikų – kupinas šiltų dienų, ryškių saulės spindulių ir vandens suteikiamos gaivos.

Mėgstantys džiaugtis saulės šiluma ir jos spinduliais, gali įsitaisyti Čiobiškio dvaro pievoje. Tai, ideali vieta ramiems pasisėdėjimams bei iškiloms su draugais ar šeima – tiek dieną, tiek vakarą. Ypatingai gera leisti vėlų vakarą ir stebėti visada žavintį dangaus skliautą. Dvaro pieva – puiki vieta žvaigždžių lietaus – meteoritų stebėjimams.

Itin karštomis vasaros dienomis, galite išbandyti savo drąsą ir meilę maudynėms. Galite rinktis vėsią, seklią ir skaisčią Musės upę arba sraunią, kiek šiltesnę ir gilią Nerį. Abi upės saugios maudymuisi, tačiau gebėjimą plaukti ir įveikti srovę turite saugiai įvertinti patys. Na o ne tokiems entuziastingiems drąsuoliams galime pasiūlyti atsigaivinti ir paprastesniais būdais –  itin gaiviu ir vėsiu, geriamu šaltinio vandeniu!

Maloni ir vešli veja, begalinė erdvė, natūrali gamta ir vandens šaltiniai – puiki sąjunga itin malonioms iškiloms bei susibūrimams Šiobiškio dvaro pievoje.

Ruduo

Rudeninės margaspalvės gėlių puokštės – kad ir kur pasisuksite.

6 hektarai spalvų – tai, kas paverčia Čiobiškio dvarą ypatingu net lietinguoju metų laiku. Pievų žalumą pakeisianti įvairiaspalvė rudens oazė kvies mėgautis vėsa, tyru oru, natūraliomis gamtos spalvomis ir semti paskutinius saulės brėkšnius.

Tai puikus metas romantiškoms popietėms renkant įvairiaspalves medžių lapų puokštes, džiaugiantis lapų pusnimis pievoje ir šiltu puodeliu kavos ar arbatos.

Tikime, kad ruduo yra puikus metas arbatos gėrimo ritualams, pažinčiai su būtinosiomis medžiagomis artėjančiam žiemos sezonui ir, žinoma, paskutiniajam pasispardymui lengvuose saulės spinduliuose bei gamtos ramybės jūroje.

Mūsų dėmesio centre

Čiobiškio dvaras - daugiau nei lankytinas objektas

 
Būti atviru, priimančiu ir noriai lankomu kultūriniu objektu – mūsų ambicija.

Siekiame supažindinti su Čiobiškio apylinkėmis ir grožybėmis, su Lietuvos istorija ir Čiobiškio svarba joje. Nepaisant to, mūsų perspektyvos ir siekiai dar platesni.

Čiobiškio dvaro vizija – Sveikatingumo ir poilsio centras, praturtintas kultūra bei švietimu, atviras turizmui bei renginiams, pritaikomas kiekvieno Jūsų norams bei įmonėms.

Web
LOHAS (ang. Lifestyles of Health and Sustainability) – dvaro gyvenimo būdas, mūsų ambicijų ir vertybių pamatas.
Kultūra
Siekiame populiarinti Lietuvos kultūros ir jos meno pažinimą, organizuoti kultūrinius ir pasaulėžiūrą plečiančius renginius.
Švietimas
Konferencijos, paskaitos ir seminarai – tai, ko reikia siekiant pažinti naujoves, išmokti jas taikyti ir praturtinti savo asmeninę ar įmonės darbuotojų patirtį.
Sveikatingumas
Ne tik šviečiame, bet ir rūpinamės Jūsų sveikata, jos gerove, nes tiesa, tai, kad sveikata yra svarbiausias mūsų jėgos ginklas. Netrukus – pasivaikščiojimo takai, SPA ir ramybės zonos Jūsų sveikatingumo puoselėjimui.
Turizmas
Atvykus į Čiobiškį, kviečiame pažinti apylinkes ir praleisti savaitgalį drauge. Netrukus pakviesime apsistoti viešbutyje ir pasivaikščioti nepažabotais Čiobiškio turistiniais takais bei atrasti gamtos lobynus.
Poilsis
Nepaliesta Čiobiškio gamta, pasivaikščiojimo takai, poilsiavietės Jūsų ramioms pietų popietėms prie laužo ar dvaro pievoje – tai, kas lemia kokybišką poilsį drauge.
Renginiai
Siekiame būti lankstūs savo klientų poreikiams – privatūs renginiai ar seminarai, vestuvės ar metinės tarptautinių įmonių konferencijos. O gal tarptautinis muzikos festivalis? Jau netrukus, Jūsų unikalios ambicijos taps įgyvendinamomis.

Senieji dvaro pastatai

7229
 

oficina

7231
 

ledainė

Dvaras fotomenininkų akimis